Czego szukasz?

Zarabiaj, pomagając innym Legalna praca w Niemczech od zaraz

Starzenie społeczeństwa

Społeczeństwa starzeją się w bardzo szybkim tempie. Coraz większy ich procent zajmują osoby w wieku powyżej 65 lat. Dotyczy to również Polski. Prognozy mówią, że ta sytuacja z biegiem lat tylko się pogłębi. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim niska liczba urodzeń, charakterystyczna dla krajów wysoko rozwiniętych oraz zmiana warunków bytowych.

Wydłużeniu uległa także średnia długość życia. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki postępom medycznym, dostępności do leków oraz większej świadomości żywieniowej. Statystycznie mężczyzna w Polsce żyje dziś już ponad 72 lata, kobieta aż około 81 lat. W innych krajach europejskich te wyniki są często jeszcze wyższe. Średnia wieku zaś stale wzrasta.

Podobne zjawiska stawiają wiele wyzwań, m.in. bardzo problematyczny staje się system emerytalny oraz zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej.

Taka sytuacja sprawia również, że będzie coraz większe zapotrzebowanie na opiekunki osób starszych. W czasach, kiedy dużo osób martwi się o pracę, zawód opiekunki może stać się wysoce pożądanym.

 

Powrót do góry
Zostań z nami w kontakcie Zamknij

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.