Czego szukasz?

Zarabiaj, pomagając innym Legalna praca w Niemczech od zaraz

Zadbaj o własne zdrowie psychiczne!

Opiekunki osób starszych na co dzień stykają się z chorymi osobami w podeszłym wieku. Czasem stan podopiecznych pogarsza się. Nie raz ci starsi ludzie mają tendencję do depresji, ponieważ ciężko im zaakceptować własną niemoc.

W takich wypadkach bardzo ważne jest, aby opiekunka potrafiła zadbać o własny stan psychiczny i nie ulegać depresyjnym nastrojom. Co więcej nie do przecenienia są wszelkie próby poprawy nastroju podopiecznego.

Na pewne rzeczy nie mamy oczywiście wpływu. Czasem wystarczą jednak tak drobne rzeczy, jak uśmiech, potrzymanie za rękę, rozmowa czy wspólny spacer. Aby opiekunka mogła jednak pomóc osobie, którą się opiekuje, musi także dbać o własne samopoczucie.

Znaleźć coś, co potrafi ją uspokoić, np. robienie na drutach, czytanie książki czy słuchanie muzyki. Wiele czynności można robić również z podopiecznymi, jak oglądanie telewizji czy wychodzenie na spacer.

Nasz dobry nastrój wpłynie na pewno pokrzepiająco na podopiecznego, który z pewnością wyczuwa, gdy opiekunka jest smutna lub rozdrażniona. Dbając o własne zdrowie psychiczne, jednocześnie sprawiamy, że praca staje się łatwiejsza a panująca wokół nas atmosfera bardziej pozytywna.

Powrót do góry
Zostań z nami w kontakcie Zamknij

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.