Czego szukasz?

Zarabiaj, pomagając innym Legalna praca w Niemczech od zaraz

Co zrobić, gdy nasz podopieczny zasłabnie?

Niestety lato i towarzyszące mu wysokie temperatury sprzyjają zasłabnięciom u naszych podopiecznych. Zasłabnięciu mogą towarzyszyć takie objawy, jak: zawroty głowy, mdłości, poty, kłopoty z wyraźnym widzeniem, zaburzenia świadomości, zwiotczenie mięśni.

W żadnym przypadku nie można lekceważyć zasłabnięcia, ponieważ może się ono przerodzić w omdlenie (wraz z krótkotrwałą utratą pamięci).

Najczęstsza przyczyna zasłabnięcia to odwodnienie organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby nasi podopieczni dużo pili podczas upałów. Należy także pilnować, żeby regularnie przyjmowali pokarmy (co zapobiegnie spadkowi glukozy we krwi), nie siedzieli na słońcu ani w dusznych pomieszczeniach. Podczas wysokich temperatur należy szczególnie uważać na osoby z cukrzycą oraz zaburzeniami krążenia.

Jeżeli nasz podopieczny zasłabnie, trzeba pomóc mu położyć się na wznak i ugiąć nogi w kolanach. Najlepiej żeby znalazły się ponad głową. W sytuacji, kiedy podopieczny nie może się położyć, powinien usiąść i jak najniżej pochylić tułów, żeby głowa znalazła się nisko.

W przypadku osób starszych należy zawsze odwołać się do pomocy lekarza, aby upewnić się, że naszemu podopiecznemu na pewno nic nie grozi.

 

Powrót do góry
Zostań z nami w kontakcie Zamknij

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.