Czego szukasz?

Zarabiaj, pomagając innym Legalna praca w Niemczech od zaraz

Zadbaj o zainteresowania swojego podopiecznego!

Osoby starsze często popadają w przygnębienie. Liczne choroby, własna słabość oraz nierzadko dość ograniczone kontakty z rodziną, która nie może się nimi zajmować na co dzień, sprawiają, że nasi podopieczni zaczynają chorować na depresję.

Dlatego, opiekując się podopiecznym, warto zadbać nie tylko o dobre odżywianie, przyjmowanie leków czy czystość, ale także o jego zdrowie psychiczne. W wielu sytuacjach jesteśmy bezsilni, zawsze warto jednak spróbować zająć czymś podopiecznego. Dowiedzieć się, co go interesuje. Pamiętajmy, ze kiedyś byli to zdrowi i pełni energii ludzie, którzy mieli własne pasje. Bardzo możliwe, że niektóre z nich pozostały im do dziś.

Osoby starsze często kolekcjonują różne rzeczy. Mogą to być znaczki, pocztówki czy monety. Lubią kwiaty i drobne prace w ogrodzie. Nierzadko potrafią dobrze gotować. Posiadają liczne pamiątki rodzinne, którymi uwielbiają się chwalić. Oglądają filmy, słuchają radia, dziergają na drutach, a nawet grają na instrumentach. Wielu z nich bardzo lubi książki, choć z powodu problemów ze wzrokiem nie może ich już czytać.

Spróbujmy odkryć, czy nasz podopieczny ma jakieś zainteresowania, a jeżeli tak, wykorzystać je w naszej codziennej komunikacji. Pozwolić pokazać sobie rodzinne zdjęcia. Włączyć ulubiony film, czy poczytać książkę przez godzinę. Takie drobiazgi mogą zdziałać prawdziwe cuda!

Powrót do góry
Zostań z nami w kontakcie Zamknij

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.