Czego szukasz?

Zarabiaj, pomagając innym Legalna praca w Niemczech od zaraz

Oferty pracy

 • Sympatyczny, samotny, mobilny senior do opieki! Poszukiwany empatyczny Opiekun/-ka! Aplikuj!
  Bebra ważne od 14.05.2019 ważne do 09.06.2019

  Do opieki sympatyczny, samotny, mobilny senior z miejscowości Bebra / Kassel 
  Wymagana komunikatywna/dobra znajomość języka niemieckiego

  Wynagrodzenie 1300-1350 € netto / m-c
  Praca od końca maja 2019 na okres 6 lub 8 tyg.

  Szczegóły pod numerem: +48 508 624 667

  Podopieczny ma 95 lat, waży 75 kg, mierzy 180 cm wzrostu, ma II stopień niepełnosprawności (Pflegegrad 2). Choruje na demencję (duża dezorientacja czasowa, częściowa dezorientacja przestrzenna i do osób)
  i osłabienie starcze. Nie ma inkontynencji. Podopieczny nie ma problemów z wymową, ma słabszy słuch- nosi aparat i wzrok- nosi okulary. Porusza się przy balkoniku, a po schodach ze wsparciem. Może prosić o pomoc przy wstawaniu. Je i pije samodzielnie, nie stosuje żadnej diety. Podopieczny może wybudzić się 1 x w nocy i poprosić o pomoc opiekuna/-ki.  Na dzień dzisiejszy nie ma inkontynencji. Senior opisywany jest jako osoba otwarta i przyjacielska, może być również uparty. W przeszłości był pracownikiem biurowym niemieckich kolei państwowych. Lubi czytać gazety do południa. Nie jest uciążliwy.

  Z relacji stałej Opiekunki wynika, że: stan zdrowia podopiecznego jest stabilny. Zapomina od czasu do czasu, ale współpracuje z opiekunem-ką, gdy systematycznie mu się przypomina. Podopieczny ma dobry słuch, nie nosi okularów. Do podopiecznego mówi się spokojnie, bez krzyków i zmuszania. Rano i wieczorem przychodzi do podopiecznego opieka medyczna, pomaga w myciu i przebieraniu seniora. Podopieczny 2x w tygodniu ma gimnastykę.

  Senior dostaje wieczorem 1 tabletkę na sen, przesypia spokojnie noce. Śniadanie je w łóżku, natomiast obiad, podwieczorek i kolację je z opiekunem/-ką przy stole. Po każdym posiłku odpoczywa na krześle około 1 h – nie można go wtedy pozostawić samego. Potem podopieczny leży w łóżku. Drobne zakupy opiekun/-ka robi sama, większe z sąsiadką. Do mycia okien przychodzi osoba z zewnątrz. Syn lub synowa przyjeżdżają co 3 tyg. i zostawiają pieniądze na życie.

  Podopieczny potrzebuje wsparcia w czynnościach dnia codziennego, podczas ubierania, stara się wykonywać czynności samodzielnie pod nadzorem, trzeba mu jednak o nich przypominać. Opiekun/-ka aktywizuje podopiecznego poprzez rozmowy, wspólne spożywanie posiłków itp. Opiekun/-ka pomaga podopiecznemu w czynnościach higienicznych – potrzebuje pomocy przy kąpaniu. Ponadto opiekun/-ka prowadzi dom (sprząta, pierze, prasuje, gotuje, robi zakupy). Towarzyszy podopiecznemu w wizytach u lekarza, spędza z nim czas. 

  Senior mieszka w domu jednorodzinnym. Jest możliwość zrobienia zakupów na pieszo ok.10 min. Opiekun/-ka ma własny pokój do dyspozycji standardowo wyposażony, z osobną łazienką dla siebie. Jest auto do dyspozycji. Internet może być zainstalowany na życzenie. Czas wolny do uzgodnienia z rodziną na miejscu - propozycja 2 x pół dnia.

  Szczegóły pod numerem: +48 508 624 667

  edyta.petryk@pmh.info.pl
Zostań z nami w kontakcie Zamknij

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.