Czego szukasz?

Zarabiaj, pomagając innym Legalna praca w Niemczech od zaraz

Oferty pracy

 • Stała oferta pracy w Göppingen. Praca od 18.07. - bonus wakacyjny! 200 € netto!
  Göppingen ważne od 08.07.2019 ważne do 28.07.2019

  Stała, sprawdzona oferta pracy w okolicy Stuttgartu!
  Opiekun/-ka na zastępstwo na okres 8 tyg.
  Praca od 18.07.2019

  Możliwość odebrania premii wakacyjnej: 200 € netto
  Wynagrodzenie: 1150 €
  Poszukujemy osób, które dogadają się w jęz. niemieckim

  Kontakt: +48 508 624 667

  Podopieczny ma 90 lat, waży 80 kg, mierzy 180 cm wzrostu, ma przynany 3 stopień niepełnosprawności, cierpi na demencję, może bywać zdezorientowany. Sporadycznie ma kłopoty z pamięcią (należy podopiecznemu często powtarzać, przypominać). Potrzebuje wsparcia podczas wstawania/chodzenia, porusza się przy rolatorze lub na spacerach na wózku inwalidzkim (elektrycznym). Ma inkontynencję (pieluchy, wkładki, podsuwacz/kaczka- nie jest używany). Wymagana jest pomoc w toalecie, na noc ma zakładany cewnik zewnętrzny - Urinalkondom i nie budzi się do toalety. Pan Gerhard słabo słyszy, nosi okulary i ma pewne problemy z wymową (następstwo wylewu). Podopieczny nie stosuje żadnej diety.

  1x dziennie przychodzi do podopiecznego Pflegedienst (opieka medyczna) i zakładają rajstopy uciskowe (kompresyjne). Do pielęgnacji stóp przychodzi Fußpflege.

  Do dyspozycji jest: rollator, wózek inwalidzki (elektryczny), specjalistyczne łóżko, krzesło toaletowe, „przycisk alarmowy”

  Opiekun/-ka pomaga/wspiera podopiecznego w podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych i higienicznych mycie/kąpiel ( 1-2x w tyg.), ubieranie/rozbieranie, higiena, zmiana pieluch, w toalecie, przy goleniu itp. Wspiera podczas chodzenia/wstawania. Organizuje podopiecznemu dzień. W razie konieczności wstaje do podopiecznego w nocy. Prowadzi dom (sprzątanie, pranie, prasowanie, gotowanie, podawanie posiłków, zakupy itp.). Lekarz odwiedza podopiecznego w domu. Spacery na wózku inwalidzkim  elektryczny). Senior od czasu do czasu lubi grać w „Chińczyka”.

  Podopieczny mieszka sam w domu jednorodzinnym, 4-pokojowym, o powierzchni 90 m². Łazienka podopiecznego jest dostosowana do jest niepełnosprawności (prysznic i specjalne krzesło).  Opiekun/-ka ma do dyspozycji pokój ze standardowym wyposażeniem i łazienką. Jest stały dostęp do Internetu + Laptop, z któego można korzystać. Najbliższy sklep znajduje się ok 10 min drogi na pieszo. Czas wolny do uzgodnienia na miejscu (zazwyczaj po godzinie, półtorej w okolicach poobiednich).

  W sąsiedztwie mieszka rodzina, która odwiedza podopiecznego i służy pomocą. Córki pomagają opiekunowie/-ce w higienie/ myciu/zmianie pieluch oraz w kąpieli.

  Z relacji opiekunki: podopieczny jest bardzo samodzielny, nie jest absorbujący. Bywają dni ze może być osłabiony ze względu na wiek. Demencja jest bardzo lekka, dezorientacji czasowo-przestrzennej w ogóle nie zauważa. Może miewać zawroty głowy. Pan w ciągu dnia przysypia.

  PRZYKŁADOWY PLAN DNIA:

  Należy pozwolić się wyspać

  Ok. 6:00- 7:00 śniadanie, przychodzą Diakoni

  11:30 Obiad + kawa

  Pauza dla opiekunki 14:00-16:00

  17:00 kolacja

  Kontakt: +48 508 624 667

  edyta.petryk@pmh.info.pl
Zostań z nami w kontakcie Zamknij

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.