Czego szukasz?

Zarabiaj, pomagając innym Legalna praca w Niemczech od zaraz

Oferty pracy

 • Aachen - stała, sprawdzona oferta! Opieka nad samotną seniorką! 1300€ + premia!
  Aachen ważne od 09.07.2019 ważne do 21.07.2019

   

  Stała, sprawdzona oferta pracy w Aachen
  Do opieki niesamodzielna seniorka, która mieszka sama

  Poszukujemy opiekunów z komunikatywną lub dobrą znajomością niemieckiego
  Praca od 12 lipca 2019
  Stawka 1300 €netto / m-c
  Premia 200 € netto

  Zadzwoń: +48 508 624 675

  Podopieczna ma 90 lat, waży ok 80 kg, mierzy 160 cm wzrostu. Seniorka ma przyznaną 4 grupę niepełnosprawności (Pflegegrad 4). Choruje na osteoporozę, artrozę, niewydolność serca, ma inkontynencję. Podopieczna ma amputowany duży palec u nogi. Do kwietnia 2018 jeszcze poruszała się przy balkoniku. Ze względu na obrzęki podopieczna trafiła do szpitala, następnie przebywała na oddziale rehabilitacji. Obecnie, do czasu przybycia opiekuna/-ki, jest w domu opieki tymczasowej. Na chwilę obecną podopieczna porusza się na wózku inwalidzkim, jednakże starała się już przejść kilka metrów przy balkoniku. Trzeba założyć, że na ten moment będzie jej potrzebna pomoc podczas transferu (na chwilę obecną stoi samodzielnie). Stan psychiczny podopiecznej jest niezaburzony. Podopieczna ma słabszy słuch – trzeba mówić do niej głośniej. Do podopiecznej 2x dziennie przychodzi opieka medyczna (Pflegedienst) zakładać i zdejmować pończochy uciskowe. Seniorka korzysta z toalety lub krzesełka-toalety, dla zabezpieczenia używa wkładek. W nocy też najczęściej 1x korzysta z krzesełka-toalety, która stoi obok łózka.

  Opiekun/-ka pomaga w codziennych czynnościach: ubieraniu się, pielęgnacji ciała podopiecznej, czynnościach higienicznych i nadzoruje podopieczną w codziennych sytuacjach. Dodatkowo prowadzi dom: przygotowuje i podaje posiłki, pierze, sprząta. Opiekunka motywuje podopieczną do aktywności. Dotrzymuje towarzystwa podczas wizyt u lekarza i chodzi z podopieczną na spacery. W razie konieczności służy podopiecznej pomocą w nocy.

  Podopieczna mieszka sama w mieszkaniu 90 m2 w domu wielorodzinnym. Opiekun/-ka ma do dyspozycji pokój ze standardowym wyposażeniem i łazienką. Na życzenie opiekuna/-ki rodzina założy Internet. Rodzina podopiecznej mieszka w pobliżu (młodsza siostra podopiecznej w tym samym domu, syn w sąsiedniej miejscowości). Sklepy są oddalone o 20 min na piechotę. W zakupach pomaga rodzina podopiecznej. Czas wolny do uzgodnienia na miejscu.

  Przykładowy plan dnia:

  Rano – 8.00 seniorka budzi się, je śniadanie;
  Przedpołudnie – wg. ustaleń;
  Południe – 13.00 – obiad;
  Popołudnie - wg. ustaleń;
  Wieczór – 18.00 – kolacja, oglądanie telewizji;
  Noc – 22.00 – cisza nocna;

  Zadzwoń: +48 508 624 675

  emilia.barczyk@pmh.info.pl
Zostań z nami w kontakcie Zamknij

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.