Czego szukasz?

Zarabiaj, pomagając innym Legalna praca w Niemczech od zaraz

Oferty pracy

 • Wyjedź do pracy w tym tygodniu! Stała, sprawdzona oferta dla opiekuna/-ki ze średnim niemieckim.
  73099 Adelberg ważne od 12.08.2019 ważne do 31.08.2019

   

  Praca od 17.08.2019
  Na okres 6-8 tyg.
  Stawka 1200-1300 € netto
  Wymagana średnia znajomość języka niemieckiego
  Możliwość kontaktu ze stałą opiekunką, po zaakceptowaniu kandydatury

  Wyjazd 16/17.08.
  Umowa dostaraczana przed wyjazdem
  ZUS, ubezpieczenie dodatkowe, opieka koordynatora (polskojęzyczny również w DE)

  tel. 508 624 667

  Podopieczna ma 68 lat, waży ok 90 kg, mierzy 158 cm wzrostu. Porusza się samodzielnie. Ma do pomocy balkonik (na spacerach oraz w zależności od dnia również po domu). Starsza Pani choruje na nadciśnienie, stosuje dietę niskosodową.
  W ciągu dnia może wypić do 1 l. płynów aby się nie przewodnić. Podopieczna przeszła udar. Z toalety korzysta samodzielnie, cierpi na częściową inkontynencję – stosuje wkładki lub pieluchy. Nosi również okulary (tylko do czytania). Nie wymaga wstawania w nocy. Do pomocy jest dla podopiecznej jest ballator (balkonik). 2 razy dziennie przychodzi opieka medyczna – Pflegedienst – podaje lekarstwa/zakłady pończochy kompresyjne.

  Do zadań opiekuna/-ki należy pomoc seniorkce w codziennych czynnościach: przy wstawaniu (jeśli jest osłabiona tego dnia), ubieraniu się, pielęgnacji ciała, przy higienie osobistej (zmiana wkładek, pieluch). 2x dziennie należy mierzyć seniorce ciśnienie (zapisywać wynik w książeczce ciśnień) oraz 2x dziennie należy ważyć podopieczną (zapisywać wynik). Ważne jest, żeby nadzorować podopieczną w codziennych sytuacjach, jeśli tego wymagają. Dodatkowo opiekun/-ka prowadzi dom: przygotowuje i podaje posiłki, robi zakupy, sprząta, pierze, prasuje. Jeśli seniorka ma dobry dzień, można ją zachęcić do wyjścia na specer (niezbędny rollator).

  Podopieczna mieszka w domu jednorodzinnym o powierzchni 120 m2 na wsi. Możliwość robienia zakupów – 3 min.  pieszo do najbliższego sklepu. Zakupy robi się przeważnie w środę i w sobotę. Opiekun/-ka ma do dyspozycji pokój z balkonem i standardowym wyposażeniem, TV oraz własną łazienką. W domu jest Internet. Czas wolny do uzgodnienia z rodziną na miejscu przeważnie miedzy 13:00-15:00.

  tel. 508 624 667

   

  edyta.petryk@pmh.info.pl
Zostań z nami w kontakcie Zamknij

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.