Czego szukasz?

Zarabiaj, pomagając innym Legalna praca w Niemczech od zaraz

Oferty pracy

 • Zastępstwo w Mühleiman der Ruhr na 6 tyg. Poszukiwana Opiekunka z komunikatywnym niemieckim.
  Mühleiman der Ruhr ważne od 02.09.2019 ważne do 01.10.2019

   

  Stała oferta
  Zastęstwo na okres 2 miesięcy
  Praca od 15 września 2019
  Stawka 1350 € netto

  Tel. +48 508 624 675

  Podopieczna ma 91 lat, waży 60 kg, mierzy 150 cm wzrostu, ma 3 grupę niepełnosprawności. Seniorka choruje na częściową inkontynencję (podkłady). Porusza się samodzielnie o lasce, na spacery wychodzi przy balkoniku. Sama wstaje z łóżka. Podopieczna jest komunikatywna, jej stan psychiczny jest niezaburzony. Czasami może się zbudzić w nocy do toalety, ale radzi sobie sama, nie woła opiekuna. Nie stosuje specjalnej diety. Na chwilę obecną opieka medyczna nie przychodzi.

  Z relacji opiekunki na 10.05.2019: Podopieczna porusza się przy balkoniku. Czasami trzeba jej pomóc przy wstawaniu. Stan psychiczny podopiecznej opiekunka ocenia, jako nieco zaburzony (demencja) z tendencjami do napadów złości. Podopieczna samodzielnie przeprowadza czynności higieniczne i pielęgnacyjne (sama się myje, sama korzysta z prysznica, samodzielnie korzysta z toalety). W nocy, gdy podopieczna się przebudzi, może potrzebować pomocy opiekunki, ale nie jest to regułą. Opiekunka ocenia wagę podopiecznej na ok. 80 kg. Na chwilę obecną podopieczna jest osłabiona, niewiele się porusza.

  OBOWIĄZKI OPIEKUNA:

  Opiekun/-ka pomaga podopiecznej przy ubieraniu, rozbieraniu, higienie, myciu i kąpielach. Ponadto opiekun/-ka prowadzi gospodarstwo domowe: sprząta, pierze, prasuje, gotuje dla 3 osób (dla podopiecznej, dla jej pracującego syna i dla siebie) oraz robi zakupy. Dodatkowo wychodzi z podopieczną na spacery, zachęca ją do aktywności oraz spędza z nią czas. W razie konieczności opiekun/-ka służy podopiecznej pomocą w nocy.

  Podopieczna miesza sama w mieszkaniu w domu wielorodzinnym (3 mieszkania). W tym samym domu na innych piętrach mieszka syn podopiecznej oraz wnuczka podopiecznej, która obecnie studiuje. Mieszkanie podopiecznej (100 m2) ma balkon, sypialnie, duży salon, kuchnię oraz pokój przeznaczony dla opiekuna/-ki (20 m2), jest także duży ogród. W domu jest dostęp do Internetu. Do dyspozycji jest auto. Do najbliższego sklepu jest na pieszo 10 min. Czas wolny do uzgodnienia z rodziną na miejscu.

  Umowa zlecenie lub polska działalność gospodarcza (+200e)
  Opłacony przejazd
  Opieka koordynatora
  Ubezpieczenie, ZUS, składki

  Tel. +48 508 624 675

   

  emilia.barczyk@pmh.info.pl
Zostań z nami w kontakcie Zamknij

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.