Czego szukasz?

Zarabiaj, pomagając innym Legalna praca w Niemczech od zaraz

PMH po godzinach :-)

Nasze propozcyje i sposoby dla Opiekunów/-ek na odstresowanie się po pracy, ciekawe spędzenie weekendu czy urlopu. Porady, podpowiedzi, historie z życia wzięte. Zapraszamy!

CZERWIEC

Każdego lata tysiące ludzi umiera z powodu gorąca. Niemal w każdym przypadku można było uniknąć tragedii, gdyby wiedza o tym, jak zachowywać się w okresie upałów, była powszechna. Dla osób powyżej 60 roku życia letni skwar to sygnał alarmowy, aby zmienić codzienne nawyki. Przez zgubnymi skutkami upałów można się łatwo uchronić, w artykule znajdziecie informacje o tym, jak to zrobić.

Upały - jak sobie z nimi radzić

 

MAJ

Naukowcy zmapowali mózgi ponad 800 osób i na tej podstawie znaleźli dodatnie powiązania między zachowaniem a wykonywaniem swoich funkcji przez pamięć krótkotrwałą. Zespół naukowców przeprowadził pierwsze badania, aby ustalić zależność między pamięcią krótkotrwałą, a zdrowiem fizycznym i wyborem trybu życia. Pamięć krótkotrwała to zdolność do przechowywania, aktualizowania i wykorzystywania informacji istotnych dla określonego celu. To główna koncepcja w dziedzinie neuronauki poznawczej, która zajmuje się mechanizmami aktywnego utrzymywania informacji i kontroli poznawczej leżącymi u podstaw znacznej części złożonych zachowań. 

Styl życia, a pamięć

KWIECIEŃ

Wraz z nadejściem wiosny zrzucamy zimowe czapki z głów i eksponujemy nasze fryzury, których stan często nie do końca jest zadowalający. Włosy są suche, łamliwe, a ich stylizacja to nie lada wyzwanie. Co wtedy? Pogoda jest już iście wiosenna, dlatego najwyższy czas na zmiany w sposobie ich pielęgnacji. Radzimy jak ujarzmić wiosenną fryzurę i spowodować, by imponowała świeżością.

Pielęgnacja włosów wiosną

MARZEC

Obchody świąt wielkanocnych w Niemczech zbliżone są nieco do polskich, głównie pod względem estetyki tego święta. Jajka, pisanki, wydmuszki oraz zające są przewodnim motywem dekoracyjnym w okresie wielkanocnym, zwłaszcza w połączeniu z zielonymi gałązkami oraz typowo wiosennymi kwiatami, symbolizującym budzącą się do życia naturę. Niemieckie tradycje wielkanocne są jednak nieco odmienne, różnić się mogą również pomiędzy poszczególnymi landami, z racji na duże zróżnicowanie wyznań zamieszkujących je wspólnot. Wielki Piątek jest dniem ustawowo wolnym od pracy, podobnie jak poniedziałek wielkanocny.

Zwyczaje Wielkanocne w Niemczech

LUTY

Przeglądając kalendarz, trafiliśmy na piękną datę, 20 marca - pierwszy dzień wiosny. Oczywiście tej "kalendarzowej" ;-) Luty żegna nas siarczystymi mrozami, które dokuczają każdemu bez względu na wiek, rodzaj codziennej aktywności czy chakarter pracy. Jeśli akurat nie jestesmy w górach i nie korzystamy z uroków sportów zimowych, raczej -20 stopni nie napawa nas radością! ;-) O tym, jakie niebezpieczeństwa niosą ze sobą siarczyste mrozy i jak się przed nimi chronić znajdziecie w artykule poniżej! Zaparzcie gorącą herbatę i zapraszamy do lektury!

Jak przetrwać mrozy???

STYCZEŃ 

Często mówimy, że starość się Panu Bogu nie udała. Zmienia niekorzystnie wygląd człowieka, samopoczucie, a także jego psychikę. I to jest podwójnie przykre, bo starzenie się duszy jest dla wielu osób niezrozumiałe. Na starość człowiek traci zdolność przystosowywania się do nowych sytuacji, umiejętność pozytywnego patrzenia na świat i ludzi, poczucie humoru. Dziwi się wielu rzeczom. Coraz mniej interesują go sprawy ogólne, ale i te dotyczące znajomych, nawet bliskich. Zachęcamy do przeczytania krótkieo materiału, który pozwoli nam patrzeć na starość z większym zrozumieniem.

Jak zmienia się psychika na starość?

PAŹDZIERNIK

10 października - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszania opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych. Zachęcamy do przeczytania mini informatora na temat sposbów utrzymywania dobrej kondycji psychicznej :-)

KALBI.PL kilka cennych wskazówek

WRZESIEŃ

29 września świętujemy Dzień Kawy!

Kawa to dla wielu z nas obowiązkowy punkt dnia. Pobudza w poniedziałki, nieziemsko pachnie i towarzyszy długim rozmowom z najbliższymi. Jeśli tak jak zespół PMH24, nie wyobrażacie sobie poranka bez kawy i uważacie, że naprawdę nic nie smakuje lepiej, niż filiżanka gorącej kawy, mamy dla Was coś specjalnego! Poniżej znajdziecie jeszcze 100 powodów, aby pokochać smak i aromat kawy jeszcze bardziej. Niezależnie od tego, czy lubicie małą czarną, pijecie aromatyczną lekko czekoladową mochę, czy wolicie mleczną latte - są to ciekawostki, które prawdziwym kawoszom po prostu wypada znać! Polecamy:

KAWA.PL CIEKAWOSTKI

Kochani, tym razem mamy dla Was kilka ciekawostek z zakresu zdrowia, a konkretnie dotyczących cukrzycy i kilku faktów, o których możecie się nie dowiwedzieć w gabinetach lekarskich. Cukrzyca powoli robi się chorobą dzisiejszych czasów. Warto uświadomić sobie jak łatwo można jej zapobiegać lub ją kontrolować. Zachęcamy do przeczytania artykułu i zapoznania się z naszymi poradami w skrócie. :) PRZECZYTAJ O CUKRZYCY - AVB ZDROWIE

SIERPIEŃ

Chcesz wyruszyć nad polskie morze? Zachęcamy do zapoznania się z renkingiem najlepszych plaż nad Bałtykiem! W pierwszej trójce: Świnoujście, Trzęsacz (gm. Rewal) i Sopot. Kliknij i dowiedz się więcej! :)

10 najlepszych polskich plaż

LIPIEC

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem, jakie trasy rowerowe w Polsce warto wybrać na weekend lub na urlop i dlaczego :). Miłej lektury.

trasy rowerowe w Polsce

 

Powrót do góry
Zostań z nami w kontakcie Zamknij

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.