Czego szukasz?

Zarabiaj, pomagając innym Legalna praca w Niemczech od zaraz

Specyfika pracy Opiekuna

Jako, że informacji najlepiej szukać u źródła, we wespółpracy z naszymi Opiekunami/-kami zebraliśmy kilka mitów na temat pracy Opiekuna za granicą. Wszystko po to, żeby rozwiać Twoje wątpliwości i obway - Drogi Czytelniku tej strony :).


Mit 1.: W rzeczywistości zarabia się znacznie mniej, niż obiecują firmy.
Kiedy podejmujemy współpracę z uczciwą i doświadczoną agencją pracy, mamy gwarancję, że wynagrodzenie podane w umowie będzie zgodne z tym, które pojawi się na naszym koncie. Naturalnie pod warunkiem, że pracownik wywiąże się z obowiązków zawartych w tej właśnie umowie.

Mit 2.: Nigdy nie wiadomo, gdzie cię wywiozą
Ta odpowiedź również wiąże się z poprzednią. W sytuacji, gdy zatrudnieni jesteśmy przez sprawdzoną agencję pracy, nie musimy się obawiać o coś takiego. Oferty, które są proponowane kandydatkom i kandydatom nie są fikcyjne. Trzeba też wiedzieć, że każda przyszła opiekunka lub opiekun mają prawo wyboru oferty, która ich interesuje zanim wyjadą do Niemiec.

Mit 3.: Na każdej ofercie pacjenci są leżący i trzeba ich dźwigać
Wiele osób nie wie, że oferty bywają naprawdę różne. Oczywiście pojawiają się też takie, gdzie pacjenci wymagają transferu i są niepełnosprawni. Zdecydowanie nie można jednak powiedzieć, że tak wyglądają wszystkie oferty! Praca dopasowana jest to kompetencji oraz preferencji opiekunki. Warto jednak pamiętać, że im większe mamy wymagania, tym trudniej będzie znaleźć odpowiednią ofertę pracy.

Mit 4.: Aby dostać pracę trzeba perfekcyjnie znać język niemiecki
Znajomość języka bardzo pomaga w znalezieniu pracy, a także pozwala na zaoferowanie opiekunce znacznie wyższego wynagrodzenia. Niemiecki na najwyższym poziomie nie jest jednak warunkiem koniecznym. Wystarczy znać język na poziomie komunikatywnym. Jeśli nauka sprawia nam problemy i nie czujemy się pewnie, warto zapisać się na kurs językowy lub uczyć się w domu, we własnym zakresie.

Mit 5.: Do opieki nadają się jedynie kobiety
To również nie jest zgodne z prawdą. Choć ofert dla mężczyzn jest znacznie mniej, nie można powiedzieć, żeby nie było ich wcale. Często pacjenci, u których opieka będzie wymagała większej siły trafiają pod skrzydła właśnie mężczyzn. Mimo to w tym przypadku warto uzbroić się w cierpliwość, czekając na odpowiednią ofertę pracy.

Ty tylko kilka mitów związanych z pracą w branży opiekuńczej. Jeżeli macie więcej pytań dotyczących specyfiki pracy, organizacji wyjazdu, przygotowań do niego oraz kwestii formalnych - zapraszamy do kontaktu. :)

Powrót do góry
Zostań z nami w kontakcie Zamknij

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.